mon: 10:00 - 21:00; next sunday (25.08): trading day pl

2 X G! Ekskluzywna współpraca GORILLAZ X G-SHOCK w Time Trend

News date: 10 October 2018

Rok 2018 to szczególny okres dla japońskiej marki. Dokładnie 35. lat temu na rynku pojawił się jeden z najbardziej kultowych zegarków – G-SHOCK. Z okazji jubileuszu marka rozpoczęła wyjątkową współpracę z najbardziej wirtualnym zespołem muzycznym – GORILLAZ.
Zespół i marka zegarkowa mają wiele wspólnego. Stały się ponadczasowymi pionierami swoich kategorii – zachwycają niekonwencjonalnym podejściem i niezwykłą kreatywnością. Od premiery pierwszego na świecie niezniszczalnego czasomierza w roku 1983, G-SHOCK nieustannie przekracza granice wytrzymałości. Marka cały czas ulepsza technologię, design i wyznacza nowe, niedoścignione dla innych cele. 35. lat temu G-SHOCK podbił świat koncepcją swojej wstrząsoodporności, która była zaskakującą nowością w świecie zegarków. Fenomen GORILLAZ natomiast to nie tylko unikalny, wirtualny wizerunek, ale także oryginalna muzyka. Już po pierwszych nutach wiemy, że mamy do czynienia dokładnie z tym zespołem. Nic więc dziwnego, że w koncertowaniu wielka czwórka przemierzyła świat od San Diego po Syrię, osiągając rekordy sprzedaży swoich krążków.
Owocem współpracy G-SHOCK X GORILLAZ będzie kolekcja limitowanych czasomierzy inspirowana kultowym kształtem pierwszego modelu G-SHOCK DW-5600 z 1983 roku – zwanego „The Origin”. Projekt Kikuo Ibe zrewolucjonizował świat zegarmistrzostwa i w krótkim czasie stał się globalnym hitem. Oczywistym jest zatem, że to właśnie te zegarki stały się fundamentem dla edycji G-SHOCK X GORILLAZ. Jednak Kikuo Ibe od zawsze marzył nie tylko o podboju świata, ale także kosmosu! Dlatego w kampanii przygotowanej przez markę, GORILLAZ realizują wizję japońskiego inżyniera. Co więcej, każdy model z wyjątkowej linii nawiązuje do unikalnego charakteru poszczególnych członków zespołu. Kolekcja będzie mieć premierę jeszcze tej zimy. Szczegóły misji na www.zibi.pl/g-shock/gorillaz/.
 
O marce G-SHOCK
Wyróżnić się na tle konkurencji, zrobić coś wyjątkowego – taki cel przyświecał Kikuo Ibe 35. lat temu. Misją twórcy G-SHOCK było stworzenie unikatowego, ponadczasowego, niezniszczalnego zegarka. Tak właśnie powstał model DW-5600, który zapoczątkował rewolucję i pozwolił wejść do ścisłej czołówki zegarmistrzostwa. Sukces był globalny, co otworzyło przed marką wiele możliwości rozwoju technologicznego. Najlepszym potwierdzeniem osiągnięć G-SHOCK jest ponad 100 milionów sprzedanych zegarków w ponad 100 krajach na całym świecie.
 
O GORILLAZ
Wirtualny zespół GORILLAZ tworzą muzycy: wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, gitarzystka Noodle i perkusista Russel Hobbs. Ich pierwszy doceniony album pojawił się w 2001 roku i został skomponowany przez Daymona Albarna i Jamiego Hewletta.
Zdobywcy takich nagród jak British Award i Grammy do tej pory wydali następujące krążki: Demon Days (2005), Plastic Beach (2010), The Fall (2011), Humanz (2017) oraz The Now Now (2018). Zespół to fenomen podbijający światowe listy przebojów i koncertujący po całym globie od San Diego do Syrii. Osiągnęli sukces w przełomowy i wyjątkowy sposób, zdobywając wiele wyróżnień w tym pożądaną nagrodę Jimmiego Hensona.
GORILLAZ został także wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako “Najbardziej Technologiczny Zespół Na Świecie”.